Bruksizm

System diagnostyczny

Bruxoff

Unikalny system diagnostyczny rejestrujący liczbę skurczów mięśni żwaczy w ciągu dnia i nocy. Test jest wykonywany u pacjentów, którzy zgrzytają zębami i zaciskają zęby, aby zdiagnozować bruksizm zarówno dzienny jak i nocny.

bruksizm

Zgrzytanie zębami w nocy (bruksizm) to problem, na który cierpi prawdopodobnie co druga osoba. Te przykre dolegliwości mogą powodować bezsenność, bóle głowy oraz bóle karku.

Bruxoff to jedyny system diagnostyczny rejestrujący ilość skurczy mięśni żwaczy w dzień i nocy. Badanie wykonuje się u pacjentów zgrzytających i zaciskających zęby, służy do diagnostyki bruksizmu dziennego i nocnego. Badanie wykonuje się również dla pacjentów z przewlekłym bólem w okolicy  twarzy oraz bólem napięciowym głowy. Zalecane jest  dla pacjentów z bruksizmem z wyraźnie nadmierna aktywnością mięśni żuchwy.  Dla pacjentów, którzy skarżą się na  bóle głowy, bóle karku i pleców,  zaburzenia w produkcji śliny przez gruczoły ślinowe (kserostomia), szumy w uszach. Test pomiarowy powinni wykonać pacjenci, nie tylko ze startymi powierzchniami żującymi, ale także skarżący się na problemy z oddychaniem (bezdech senny) i chrapaniem.

Stomatolog, po krótkim instruktażu, wypożycza urządzenie pacjentowi do domu. Po zarejestrowanych epizodach wybudzeniowych i momentach zaciskania mięśni, lekarz analizuje oddech i inne czynności, często nieuświadamiane przez pacjenta. Następnie na podstawie zarejestrowanego badania ustala plan leczenia.

Oprogramowanie Bruxmeter odczytuje zapis z rejestru dokonanego podczas snu pacjenta i przetwarza je z sygnałów elektromiograficznych i sygnałów sercowo tachometrycznych na opis graficzny. Wynik z badania dobowego zapisywany jest w karcie pacjenta a wydruk w formie papierowej otrzymuje pacjent.