Nakładki ortodontyczne Pro Smile

Niewidoczne nakładki ortodontyczne

Choć aparat ortodontyczny jest bezpiecznym i trwałym rozwiązaniem wielu problemów związanych z wadami zgryzu, wielu pacjentów i pacjentek obawia się jednak wizyty u ortodonty, sądząc, że aparat ten zaszkodzi estetyce ich wyglądu. Jak się jednak okazuje, również i dla tego typu pacjentów są dobre wiadomości. W naszej klinice oferujemy bowiem możliwość założenia nakładek ortodontycznych - niewidocznego odpowiednika aparatu zapewniającego dokładnie te same możliwości, a także idealnie komponującego się z uzębieniem.

Jesteś zainteresowany/a nakładkami Pro Smile?

Skontaktuj się z nami. Zadaj pytanie lub zarezerwuj wizytę


  Niewidoczny aparat ortodontyczny Pro Smile

  Pro Smile to odpowiedź dla wszystkich pacjentów lękających się o estetykę swojego uśmiechu. Za pomocą przezroczystych nakładek ortodontycznych zniwelować można wiele niedużych i średnio zaawansowanych wad zgryzu. Taka terapia wykonywana może być zarówno u dorosłych, jak i u dzieci - pod warunkiem, że wypadły im już “mleczaki” a na ich miejsce pojawiły się zęby stałe. Niewątpliwym plusem zastosowania nakładek ortodontycznych Pro Smile jest krótki - w porównaniu do wykorzystania tradycyjnego aparatu ortodontycznego - czas kuracji, a także zwiększenie estetyki wyglądu uzębienia.

  Metoda jest nie tylko dyskretna, ale i bardzo skuteczna, a także wyjątkowo bezpieczna. Pacjenci korzystający z nakładek Pro Smile odczuwają z reguły znacznie mniejszy dyskomfort związany z początkiem terapii, niż ci korzystający z klasycznego aparatu - choć, rzecz jasna, nadal pojawić się może wrażenie delikatnego ucisku. Leczenie i profilaktykę ortodontyczną warto zawsze łączyć ze stomatologiczną - pomoże to zarówno w zachowaniu estetycznego wyglądu uzębienia, jak i zdrowych i silnych zębów.

  Niewidoczne nakładki ortodontyczne
  nakładki ortodontyczne pro smile
  logo pro smile
  Niewidoczny aparat ortodontyczny cena

  Nakładki ortodontyczne - co to takiego?

  Nakładki ortodontyczne, znane także jako korekcyjne, są niewidzialnym, przezroczystym odpowiednikiem tradycyjnego aparatu ortodontycznego. Ich zadaniem jest przede wszystkim naprostowanie uzębienia, a także przesunięcie zębów w odpowiednim, indywidualnie ustalanym kierunku. Ewentualny dyskomfort związany z użytkowaniem nakładek bardzo szybko znika (a przecież w przypadku tradycyjnego aparatu może ciągnąć się nawet miesiącami). Są one również całkowicie niewidoczne - każdorazowo dobierane są bezpośrednio pod pacjenta, co sprawia, że z wyglądu ani trochę nie wyróżniają się na tle naturalnych zębów. Nakładki ortodontyczne Pro Smile to produkty w pełni certyfikowane, między innymi oznaczeniem CE oraz normą ISO 13485:2016,

  Dlaczego warto wdrożyć leczenie nakładkami ortodontycznymi?

  Ponieważ nakładki leczą szybciej i skuteczniej, niż tradycyjne aparaty nazębne. Ich użytkownicy nie odczuwają praktycznie żadnego dyskomfortu związanego z korzystaniem z nich - a w dodatku nakładki ortodontyczne można bardzo łatwo ściągnąć i wymienić na świeże. Ich pierwsze założenie, jeszcze na fotelu dentystycznym zajmuje zaledwie kilka chwil, a z biegiem czasu proces ten przebiega jeszcze szybciej. Są one również w pełni przezroczyste oraz niewidoczne.

  Nakładki ortodontyczne Pro Smile wykonane zostały z najwyższej jakości surowców, co zapewnia ich maksymalną trwałość i komfort użytkowania przez cały czas terapii. Nie posiadają one ostrych krawędzi, które mogłyby zranić błonę śluzową, nie posiadają również mocowań utrzymujących je na miejscu. W dowolnej chwili pacjent może je zdjąć, a następnie założyć ponownie - jest to naprawdę bardzo proste. Co więcej, skuteczność tej metody leczenia wad zgryzu jest wręcz gwarantowana - posiadają one szereg certyfikacji i atestów klinicznych. Nakładki Pro Smile to obecnie jedna z najnowocześniejszych i najbardziej skutecznych metod leczenia wad zgryzu. 

  Niewidoczny aparat ortodontyczny Pro Smile

  Kuracja nakładkami ortodontycznymi Pro Smile - jak wygląda?

  • Aby kuracja mogła się rozpocząć, ortodonta musi najpierw przyjąć pacjenta na podstawową konsultację. Oceni podczas niej, czy dana osoba kwalifikuje się do takiego rodzaju terapii (być może wada wymaga bardziej zaawansowanego leczenia). Podczas takiej konsultacji lekarz sprawdzi również ogólny stan uzębienia pacjenta - czy zęby są zdrowe, czy wymagają oczyszczenia z kamienia, czy konieczne jest wdrożenie dodatkowych terapii itd.
  • Po kilku dniach pacjent zaproszony zostanie na dodatkową wizytę. Dowie się w jej trakcie, czy zakwalifikował się do leczenia nakładkami Pro Smile, a także dowie się, jak będzie wyglądał jego plan leczenia. Po kilku kolejnych dniach może już odebrać przygotowane nakładki - leczenie odbywa się w domu. Pacjent jest dokładnie instruowany co do tego, w jaki sposób będzie musiał dbać o swoje uzębienie w trakcie wykorzystywania omawianych nakładek.
  • Terapia podzielona jest na kilka etapów - zazwyczaj terapia trwa od 3 do 12 miesięcy. Długość terapii jest zatem znacząco krótsza, niż w przypadku zastosowania klasycznych aparatów ortodontycznych. Przez ten czas na zęby pacjenta nakładane są specjalne nakładki ortodontyczne. Terapia każdorazowo dobierana jest indywidualnie pod potrzeby pacjenta, nakładki również wyrabiane są bezpośrednio pod niego - lekarz wykonuje w tym celu skany wnętrza jamy ustnej pacjenta, aby móc dobrać pasujące nakładki.
  • Kiedy pacjent odbierze już pierwszy komplet nakładek ortodontycznych, może przejść do kuracji. Instrukcję ich montażu przekaże mu ortodonta prowadzący jego przypadek, znajdzie on również dołączoną do samych nakładek.W trakcie kuracji pacjent musi pamiętać o wzmożonej higienie jamy ustnej, a także o konieczności stosunkowo częstych konsultacji stomatologicznych - ich częstotliwość wyznacza lekarz i są one niezbędne, by ocenić prawidłowość leczenia.
  • Czasami leczenie nakładkami ortodontycznymi Pro Smile skojarzone jest z zabiegiem IPR. Nie jest to jednak typowe - zabieg ten wykonuje się w dość specyficznych przypadkach. Jeśli zajdzie potrzeba jego wdrożenia, lekarz poinformuje o tym pacjenta ustalając harmonogram leczenia.
  • Po zakończeniu leczenia pacjent może zdecydować się również na skorzystanie z terapii aparatem retencyjnym. Jest to już tylko leczenie dodatkowe, ale w znaczący sposób przyczynia się do poprawy kształtu uzębienia, a co za tym idzie, również estetyki uśmiechu.

  Masz jakieś pytania?