Orthoapnea

OrthoApnea – Wyjątkowe urządzenie na świecie!

Aparat na chrapanie OrthoApnea ®

Urządzenie wewnątrzustne OrthoApnea ® to nowy aparat na chrapanie i bezdech senny.

Składa się z dwóch szyn złączonych śrubami, które zwiększają napięcie mięśni wokół dróg oddechowych, pozwalając żuchwie poruszać się w kontrolowany i komfortowy sposób. W ten nieskomplikowany sposób powietrze płynie przez drogi oddechowe, wymazując problem chrapania i poprawiając incydenty bezdechu, tym samym znacząco poprawiając jakość życia pacjenta.

OrthoApnea ® to spersonalizowany aparat wewnątrzustny, który można używać w czasie snu. Jest to dyskretne, wygodne i skuteczne. Zapewnij odpowiedni oddech, aby całkowicie wyeliminować problem chrapania. Nie są potrzebne żadne maski i rurki. Aparat jest zdejmowany, może być noszony przez pacjenta w domu bądź poza domem.

Najczęstszym typem bezdechu jest obturacyjny bezdech senny. Aż 90% ludzi cierpiących na bezdech senny cierpi właśnie na ten typ bezdechu sennego. Jeżeli masz ten typ bezdechu sennego, coś blokuje drogi oddechowe i pozwala, aby powietrze dostało się do twojego ciała.

orthoapnea logo
orthoapnea02
OrthoApnea

najskuteczniejsze rozwiązanie

Brak odpowiedniej ilości powietrza w czasie próby oddychania z powodu przeszkody. Drogi oddechowe są zablokowane przez język, migdałki bądź języczek (tkanka zwisająca w tylnej części gardła). Duża ilość tkanki tłuszczowej w gardle czy też luźne mięśnie w gardle również mogą je blokować.

Bruksizm to inaczej aktywacja mięśni żucia, które występują mimowolnie poza zwykłą funkcją (żucie). Mogą wystąpić dwa prawdopodobne ruchy zgrzytające: usta mogą być zaciśnięte lub zamknięte lub usta mogą zostać zamknięte lekkim ruchem, gdy zęby są w kontakcie (zgrzytanie), co powoduje wyrazisty hałas oraz szkodliwe zużycie zębów. Bruksizm pojawia się zarówno gdy śpimy lub nie śpimy. Najprawdopodobniej problem dotyczy od 8% do nawet 31% całej populacji. Najbardziej widocznym efektem jest stopniowe pogarszanie się stanu uzębienia i aby temu zapobiec, zaleca się stosowanie szyn do snu przez pacjentów z bruksizmem. Pacjenci z bruksizmem i zespołem obturacyjnego bezdechu sennego (OSAS) powinni otrzymywać szyny postępowe żuchwy (MAS), aby zapobiec bezdechowi i ścieraniu się zębów. Jednak siła wywierana przez pacjentów z bruksizmem prawdopodobnie skróci czas trwania ich MAS, ponieważ są bardziej narażeni na zużycie.

orthoapnea - aparat na chrapanie i bezdech senny