Protezy szkieletowe

Protezy szkieletowe

Protezy szkieletowe - jak sama nazwa wskazuje, protezy szkieletowe składają się z metalowego szkieletu, oraz metalowych klamer, oraz zębów osadzonych w tworzywie akrylowym. Naleza do grupy uzupełnień ruchomych.
Protezy akrylowe wyrózniają sie tym ze opierają sie na zebach, dzięki cierniom, a nie na błonie śluzowej w jamie ustnej.
dzięki czemu siły zucia kierowane sa na zeby a nie wyrostek zębodołowy w jamie ustnej pacjenta.
Są bardzo wytrzymałe, praktycznie nie ulegają pęknięciom w jamie ustnej.
Przeznaczone dla pacjentów z własnymi zębami.
Konstrukcja protezy jest indywidualnie projektowana, do warunków panujących w jamie ustnej pacjenta. Wszystkie z zastosowanych elementów mają na celu lepsze utrzymanie protezy we właściwym miejscu, nawet w trakcie przyjmowania pokarmów, a także bardziej fizjologiczne przenoszenie sił żucia.
Opinie pacjentów użytkujących wcześniej protezy częściowe akrylowe osiadające wskazują, że protezy szkieletowe są dla nich wygodniejszym rozwiązaniem. Dzięki zastosowaniu metalu, proteza ma znacznie mniejsze rozmiary przez co staje się nieco bardziej komfortowa w użytkowaniu. Dzięki mniejszym rozmiarom i większej stabilności codzienne czynności jak mowa czy spożywanie posiłków stają się mniej uciążliwe.
Dodatkowo prawidłowo wykonana proteza szkieletowa jest łatwiejsza w utrzymaniu czystości niż jej akrylowy odpowiednik. Sprawia to, że ryzyko infekcji grzybiczych co związanych z jej użytkowaniem spada.